???? ???????? ?????????? ??????????? ???

Рада погодила збільшення чисельності ЗСУ

Верховна Рада України погодила збільшення чисельності ЗСУ.

Про це інформує Мілітарний.

Відповідно до прийнятого Верховною Радою України  310 голосами народних депутатів, проекту Закону України «Про основи національного спротиву» у другому читанні. Було прийнято Закон «Про внесення зміни до статті 1 Закону України “Про чисельність Збройних Сил України“» щодо збільшення чисельності Збройних Сил України.

Закон збільшує чисельність Збройних Сил України з метою створення та забезпечення функціонування окремого роду сил – Сил територіальної оборони Збройних Сил України, створення якого передбачено Законом про основи національного спротиву, а також розвитку Сил спеціальних операцій Збройних Сил України в інтересах формування руху опору.

Законом збільшено чисельність Збройних Сил України на 11 000 військовослужбовців, тобто загальна чисельність Збройних Сил України становитиме 261000 осіб, у тому числі 215000 військовослужбовців.

Рада погодила збільшення чисельності ЗСУ
Рада погодила збільшення чисельності ЗСУ. Ілюстрація до новини. Фото: ЗСУ

Законом «Про основи національного спротиву» визначено правові та організаційні засади національного спротиву, основи його підготовки та ведення, завдання і повноваження сил безпеки та сил оборони з питань національного спротиву.

Законом «Про основи національного спротиву» також визначено:
склад, мету і завдання національного спротиву;
основи побудови, організації і ведення територіальної оборони та руху опору;
порядок підготовки громадян України до національного спротиву;
організацію системи керівництва національним спротивом;
порядок формування та комплектування військових частин Сил територіальної оборони Збройних Сил України, добровольчих формувань територіальних громад та руху опору;
повноваження сил безпеки та сил оборони, державних органів, органів місцевого самоврядування з питань національного спротиву;
порядок підготовки, розгортання та ведення територіальної оборони України;
фінансування та матеріально-технічне забезпечення національного спротиву;
соціальний і правовий захист осіб, які беруть участь у національному спротиві;
відповідальність за порушення законодавства та інших нормативно-правових актів з питань національного спротиву.

Фінансування та матеріально-технічне забезпечення національного спротиву планується здійснювати за рахунок і в межах коштів Державного бюджету України, місцевих бюджетів, а також з інших не заборонених законодавством України джерел.

Національний спротив – це “складова всеохоплюючої оборони України, що включає в себе комплекс заходів, які організовуються та здійснюються в мирний час і в особливий період в Україні з метою максимально широкого залучення громадян України до дій, спрямованих на забезпечення воєнної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності держави, стримування і відсіч агресії та завдання противнику неприйнятних втрат, з огляду на які він буде змушений припинити агресію проти України”.

Рада погодила збільшення чисельності ЗСУ
Рада погодила збільшення чисельності ЗСУ. Територіальна оборона (ТрО) Фото з відкритих джерел

Рух опору є системою воєнних, інформаційних і спеціальних заходів, організація, планування, підготовка і підтримка яких здійснюється з метою відновлення державного суверенітету і територіальної цілісності під час відсічі збройної агресії проти України.

Ведення руху опору здійснюється з настанням особливого періоду на тимчасово окупованій території України, території України, яка захоплена агресором (противником) під час збройної агресії проти України.

Провідна роль в організації та виконанні завдань руху опору належить Силам спеціальних операцій Збройних сил України, однак головнокомандувач ЗСУ може залучати інші сили і засоби сил безпеки та сил оборони за узгодженням із їхніми керівниками.


Джерело: Рада погодила збільшення чисельності ЗСУ (Український мілітарний центр)