?????????? ?????????????? ??????? ????????? ???????????? ??? ???????????? ??????? ?? ???????? ??? ??????????

Профільний парламентський Комітет підтримав законопроєкт про національний спротив та відхилив про тероборону

На засіданні Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки, яке відбулося вчора, парламентарі розглянули конкурентні законопроєкти: «Про територіальну оборону України» (№ 4504) та «Про основи національного спротиву» (№ 5558).

Народний депутат, учасник бойових дій Андрій Шараськін, який зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт про тероборону, запросив до слова представників громадськості та активістів, які брали участь в його опрацюванні. НА захист цього документа, зокрема, виступили генерал-майор запасу Сергій Кривонос (колишній заступник секретаря РНБОУ), волонтерка Анна Майборода й інші. Активісти доводили, що саме законопроєкт про тероборону спроможний згуртувати суспільство і максимально залучити його до добровольчих підрозділів ТрО. Андрій Шараськін поінформував, що група підготувала звернення на ім’я Президента України у підтримку законопроєкту, який підписало чимало громадських активістів та представників руху сприяння теробороні.

Відбулася дискусія. Опонентами пропозиції групи Андрія Шараськіна (взяти законопроєкт про тероборону за основу або ж упродовж двох тижнів доопрацювати два законопроєкти з метою їх об’єднання) виступили народні депутати Михайло Забродський та Федір Веніславський. Основними їхніми аргументами стали: недопустимість створення військових формувань поза Збройними Силами та етичне питання щодо реєстрації законопроєкту про тероборону.

Профільний парламентський Комітет підтримав законопроєкт про національний спротив та відхилив про тероборону

Підсумок обговоренню підбило голосування: Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України відхилити проєкт Закону про територіальну оборону України (реєстр. № 4504). Це рішення підтримало 8 депутатів. Роман Костенко проголосував проти, Ірина Верещук утрималась.

Проєкт Закону про основи національного спротиву (№ 5557) та проєкт Закону про внесення зміни до статті 1 Закону України «Про чисельність Збройних Сил України» щодо збільшення чисельності ЗСУ у зв’язку із ухваленням Закону України «Про основи національного спротиву» (№ 5558) (останній передбачає збільшення чисельності армії на 11 тис. осіб) представляли перший заступник секретаря РНБОУ Михайло Коваль, державний секретар Міноборони України Олександр Дублян, командувач територіальної оборони Командування Сухопутних військ ЗСУ генерал-майор Анатолій Баргилевич. Представники сфери оборони звернули увагу народних депутатів на те, що цей законопроєкт цілком відповідає переходу України до всеохоплюючої оборони, що закріплено у схваленій наприкінці березня 2021 року Стратегії воєнної безпеки, а організація та ведення територіальної оборони і руху опору передбачає широке залучення громадян України до захисту держави, і тому містить чимало правових новел. (Докладно про законопроєкт читайте: Національний спротив – це можливість у найкоротші терміни дати по зубах зовнішньому та внутрішньому ворогу – Михайло Коваль).

Профільний парламентський Комітет підтримав законопроєкт про національний спротив та відхилив про тероборону

Народні депутати під час обговорення законопроєкту про національний спротив зауважили низку питань, які потребують доопрацювання. За підсумками голосування Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України в першому читанні взяти законопроєкти (5557 та 5558) за основу.


Джерело: Профільний парламентський Комітет підтримав законопроєкт про національний спротив та відхилив про тероборону (АрміяInform)