Сили територіальної оборони Збройних Сил України


Сили територіальної оборони Збройних Сил України
— окремий рід сил Збройних Сил України, на який покладається організація, підготовка та виконання завдань територіальної оборони відповідно до Закону України “Про основи національного спротиву“.

Етапи розгортання Сил територіальної оборони ЗСУ

І етап. Штат мирного часу (10 тисяч осіб) — постійнодіюче командно-штабне ядро Сил територіальної оборони Збройних Сил України з числа військовослужбовців (служба за контрактом).

ІІ етап. Штат особливого періоду (130 тисяч осіб) — складатиметься з резервістів, які пройдуть відбір та укладуть контракт з Силами територіальної оборони Збройних Сил України. За ними буде закріплена штатна зброя, яка зберігатиметься в частині. У ході комплектування частин Сил територіальної оборони Збройних Сил України резервістами має бути дотримано принцип проживання поблизу місць дислокації конкретного підрозділу, що забезпечить швидке прибуття до частини за наказом для виконання завдань.

ІІІ етап. Добровольчі формування територіальних громад (ДФТГ) — будуть розгортатись виключно за поданням Командуючого Сил територіальної оборони Збройних Сил України та за рішенням Головнокомандуючого Збройних сил України в невеликих населених пунктах у разі необхідності. До ДФТГ застосовуються аналогічні управлінські принципи, як і до інших складових Сил територіальної оборони ЗбройнихСил України – єдиноначальність і вертикаль управління, як це передбачено Стратегічним оборонним бюлетенем.

Завдання та функції Сил територіальної оборони ЗСУ

  • Сили територіальної оборони є допоміжними до Збройних Сил України у цілому. Вони мають забезпечити виконання завдань в межах своєї території в момент, поки йде повноцінне розгортання.

  • Значною мірою розгортання Сил територіальної оборони Збройних Сил України – це спосіб запобігти зовнішній агресії. Ворог знатиме, що в нього немає переваг раптового вторгнення. Що у разі перетину кордону він не зможе пройти жоден міст, його зустрінуть на кожному перехресті. А за цей час будуть розгорнуті основні сили Української Армії.

  • Не менш важливе завдання – підтримувати порядок та безпеку в тилу, контролювати усі комунікації (охороняти і контролювати дороги, мости, тунелі, об’єкти інфраструктури тощо). Це дозволить концентрувати основні сили Української Армії на пріоритетних напрямках.

  • Коли сотні тисяч цивільних громадян будуть підготовлені, знатимуть свій маневр поблизу свого ж дому і зможуть протягом лічених годин вийти на позиції – це створить нову якість оборони.

  • Сформовані батальйони територіальної оборони призначені для виконання завдань, які визначені законами, у своїх зонах і районах територіальної оборони, але за рішенням Головнокомандувача Збройних Сил України можуть залучатися і до виконання інших завдань.

Склад Сил територіальної оборони ЗСУ

  • Командування Сил територіальної оборони Збройних Сил України.

  • Регіональні органи військового управління Сил територіальної оборони Збройних Сил України.

  • Бригади Сил територіальної оборони Збройних Сил України.

  • Батальйони зі складу бригад Сил територіальної оборони Збройних Сил України.

????????????? ??????? ???????? ??? ???????

Керівний склад Сил територіальної оборони ЗСУ

?????????? ??? ?????????????? ??????? ???????? ??? ??????? ? ????????? ??????? ?????ʲ? ???? ????????


Командувач Сил територіальної оборони Збройних Сил України — бригадний генерал ГАЛУШКІН Юрій Алімович

????????? ????? ? ????????? ??????????? ??? ?????????????? ??????? ???????? ??? ??????? ? ????????? ????? ?????? ?????????????


Начальник штабу — заступник командувача Сил територіальної оборони Збройних Сил України — полковник СОБКО Сергій Станіславович