???????????? ??????? ? ???????? ??????? ???????

Національний спротив — запорука безпеки України

Під такою назвою сьогодні, 15 червня, в Києві в Центральному будинку офіцерівЗС України відбулась пресконференція, на якій представники Верховної Ради України, РНБОУ і Збройних Сил спільно презентували законопроєкт про основи національного спротиву (реєстраційний номер №5557).

Національний спротив — запорука безпеки України

Командувач територіальної оборони Командування Сухопутних військ ЗСУ генерал-майор Анатолій Баргилевич повідомив, що в процесі підготовки законопроєкту учасники робочої групи ретельно вивчили і врахували міжнародний досвід та найкращі напрацювання українських ініціатив.

Командувач територіальної оборони Командування Сухопутних військ ЗСУ генерал-майор Анатолій Баргилевич: «Законопроєкт є логічним розвитком ухваленої Стратегії воєнної безпеки й дозволяє практично втілити принцип «всеохоплюючої оборони».

—Законопроєкт практично імплементує концепцію всеохоплюючої оборони, яку використовують країни-члени НАТО. У такий спосіб Україна за рахунок зазначеної зміни підходу до оборони приводить її у відповідність до існуючих в Альянсі практик. Водночас законопроєкт є логічним розвитком ухваленої Стратегії воєнної безпеки й дозволяє практично втілити принцип «всеохоплюючої оборони», — наголосив Анатолій Баргилевич.

Він вказав і на те, що важливою складовою всеохоплюючої системи підготовки до національного спротиву є військово-патріотичне виховання. Воно передбачає опанування базових загальновійськових практичних умінь і навичок, навчання та підготовку громадян до умов життя в районах ведення бойових дій. Складовими військово-патріотичного вихованняє початкова підготовка для учнів у закладах середньої освіти й базовийвишкіл для тих, хто досяг 18-річчя і не проходить військову службу.

Командувач Сил спеціальних операцій ЗС України генерал-майор Григорій Галаган: Саме національний спротив зумів протистояти російській агресії у 2014 році.

— Загроза з боку Російської Федерації не зникла. Так, недавно міністр оборони РФ Шойгузаявив про намір сформувати в Західному військовому окрузі РФ (на кордоні з Україною) додатково до вже наявних сил ще близько 20 нових військових з’єднань і частин, — зазначив командувач Сил спеціальних операцій ЗС України генерал-майор Григорій Галаган. — Впровадження національного спротиву гарантуватиме готовність держави до будь-якого розвитку подій.

На думку командувача ССО, впровадження такої системи є історично обґрунтованим.

— Рух національного спротиву проти російсько-більшовицької окупації на території України діяв ще впродовж 20-х років минулого століття, зокрема це повстанці «Холодного Яру», — заявив генерал-майор Григорій Галаган. — Окрім них, пам’ятаємо про Організацію українських націоналістів та Українську повстанську армію. Саме національний спротив зумів протистояти російській агресії в 2014 році. Наразіухвалення законопроєкту «Про основи національного спротиву» необхідне для врегулювання, зокрема, питання розвитку руху опору, який належатиме до компетенції ССО.

Командувач окремо підкреслив, що у законопроєкті №5557 передбачене забезпечення повноцінного соціально-правового захисту для учасників руху опору, на яких поширять дію Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

Керівник робочої групи з опрацювання законопроєкту №5557, член Комітету ВР України з питань національної безпеки, оборони та розвідки народний депутат України Федір Веніславський заявив про підтримку законопроєкту про національний спротив, поданого Президентом України. Він не отримав критичних зауважень від Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України. До того ж усі пропозиції управління вже врахувала робоча група.

Член Комітету ВР України з питань національної безпеки, оборони та розвідки, народний депутат України Федір Веніславський: «Законопроєкт отримає всебічну підтримку депутатського корпусу».

—Варто наголосити, що законопроєкт №5557 отримав підтримку профільного Комітету Верховної Ради України, — наголосив Федір Веніславський.

Національний спротив — запорука безпеки України

Він звернув увагу на те, що ПрезидентУкраїни подав законопроєкт як невідкладний.

—Переконаний, що законопроєкт отримає всебічну підтримку депутатського корпусу, — висловив упевненість Федір Веніславський.

Керівник служби з питань мобілізації та територіальної оборони РНБОУ полковник Сергій Заболотний відзначив, що законопроєкт понад рік напрацьовувала робоча група, до якої входили військові, волонтери та експерти. Проведено масштабне опитування учасників бойових дій та ветеранів, у результаті чого враховано досвід російсько-української війни.

—Саме від ухвалення законопроєкту про основи національного спротиву значно залежить безпека кожного громадянина України, — наголосив полковник Сергій Заболотний.

— Держава має бути готова до швидкої відсічі агресії з будь-якого напрямку, —додав радник командувача Сил спеціальних операцій ЗСУ Денис Поданчук.

Він розповів, що втілення концепції національного спротиву дозволить максимально підсилити українську армію. Наприклад, підрозділи і загони тероборони у разі потреби залучатимуть до окремих завдань для захисту від окупанта території, за якою вони закріплені. Також з’являється можливість залучення тероборони у мирний час для захисту населення в умовах надзвичайних ситуацій і криз. А рух опору діятиме на окупованих теренах і виконуватиме спеціальні завдання з протидії ворогу під орудою ССО.

—Ми зробили висновки і недопустимо повторення 2014-го. Запропонована Президентом України модель функціонування національного спротиву найкраще допоможе війську захистити державу, а не навантажить додатковими бюрократичними процедурами, — зазначив Денис Поданчук. — Правильним є підхід у досягненні не військового паритету з РФ, яка нарощує воєнну потугу, а в організації всеохопного опору агресору. Це забезпечить ефективне протистояння і максимально посилить обороноздатність.

Учасники пресконференції закликали депутатів Верховної Ради України підтримати законопроєкт про основи національного спротиву, включити його до порядку денного п’ятої сесії, а за результатами розгляду у першому читанні ухвалити за основу. Головний аргумент: закладена у законопроєкт концепція має комплексне рішення, яке на практиці дасть змогу реалізувати підхід до захисту України від широкомасштабної агресії РФ шляхом переходу до всеохоплюючої оборони.


Джерело: Національний спротив — запорука безпеки України (АрміяInform)